Kína figyelmen kívül hagyja az Egyesült Államok által bejelentett akár 245%-os vámokat, miközben a kereskedelmi háború tovább eszkalálódik a két nagyhatalom között – írja a Reuters.
Még sok a bizonytalanság, de Donald Trump vámjai magasabb inflációt és alacsonyabb gazdasági növekedést hoznak, mondta Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke. A piacok meredek esést mutatnak Powell beszéde után, hiszen az elnök nem utalt arra, hogy a Fed közbelépne. Elemzők szerint Powell kimondja azt, amit sok befektető már eddig is sejtett, hogy nehéz idők jöhetnek, ha ezek a vámintézkedések fennmaradnak. A gond azonban az, hogy "nincs védőháló" a piacok alatt.
Eszkalálódik a vámháború az Egyesült Államok és Kína között: most Washington válaszolt arra a pekingi lépésre, hogy a ritkaföldfémekre exportkorlátozást vezettek be. A mostani Fehér Ház által meghozott döntés miatt egyes kínai termékek vámszintje 245 százalékra emelkedik.
Jamie Dimon, a JP Morgan vezérigazgatója szerint Scott Bessent pénzügyminiszter lenne a megfelelő ember arra a feladatra, hogy vezesse a kereskedelmi tárgyalásokat – írja a Wall Street Journal. A bankvezér szerint ő egy "felnőtt a társaságban".
Mint köztudott, egy bő hete hatályba lépett Donald Trump azon rendelete, amely importvámok bevezetésével kívánja orvosolni „a nemzetközi kereskedelmi gyakorlatok által okozott tartós és jelentős árukereskedelmi mérleghiányt”. Körbejártuk, hogy mindez miként érintheti Európát és benne a magyar vállalkozásokat.
Kína hajlandónak mutatkozik tárgyalni az USA-val a kereskedelmi háborúról, de csak akkor, ha az bizonyos feltételeket teljesít. Az elmúlt napokban Kína és az USA között az óvatos enyhülés első jeleit láthatjuk talán, de fontos látni, hogy még nincs semmilyen konkrétum az ügyben. Még nem lehet spekulálni sem arról, hogy ha elkezdődnek a tárgyalások, akkor mekkora enyhülés várható.
Holnap tartja a kamatdöntő ülését az Európai Központi Bank (EKB). A várakozások szerint 2,5%-ról 2,25%-ra csökkenhet az alapkamat, azonban nagy kérdés, hogy mi lesz az év hátralévő részében egy olyan helyzetben, amikor az euró gyors erősödése, a kereskedelmi háború hatásai és az európai fiskális fordulat is bonyolítja az inflációs és a növekedési képet. Egyelőre a piaci szereplők is csak találgatnak a hatásokat és a jövőbeli kamatpályát illetően. Mindenki az EKB elnökének iránymutatására vár.
A Hays brit munkaerő-közvetítő vállalat 9 százalékos csökkenést jelentett a harmadik negyedéves nettó díjbevételében, és figyelmeztette a befektetőket, hogy a munkaerőpiaci feltételek várhatóan továbbra is nehezek maradnak a 2026-os pénzügyi évben - írja a Reuters.
Míg Donald Trump amerikai elnök előszeretettel dicsekszik azzal, hogy mennyi vezető járul színe elé, Ursula von der Leyen körbeturnézta a fél világot, és ma már az ő ajtaján kopogtat számos ország vezetése. Szerinte mindenki megbízhatóságra vágyik, amit az egyik napról a másikra bejelentett, majd visszavont vámok világában nem csoda, hogy az EU-ban keresnek.
Az USA kereskedelempolitikájával kapcsolatos növekvő bizonytalanság továbbra is támogatja a biztonságos menedéknek számító arany iránti keresletet, emellett az egyre gyengébb dollár is segíti az emelkedést.
Kína új kereskedelmi képviselőt nevezett ki, miközben továbbra is patthelyzet áll fenn Peking és Washington között a kereskedelmi háború enyhítését célzó tárgyalások feltételeiről - számolt be a furcsa hírről a Bloomberg.
Donald Trump elnök vizsgálatot indított a kritikus ásványokra kivetendő vámok szükségességének felmérésére - írja a Bloomberg.
Donald Trump nyitott a Kínával való megállapodásra, de a Fehér Ház sajtótitkára hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok nincs rákényszerülve erre, és a "labda most Kína térfelén pattog" - számolt be a Reters. Ez óriási változás ahhoz képest, hogy Amerika és Kína az utóbbi napokban, hetekben vámháborús adok-kapokba bonyolódott.
A Scope európai hitelminősítő arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok besorolását leronthatják, ha egy elhúzódó kereskedelmi háború erodálja a dollárba vetett hosszú távú bizalmat, vagy ha Donald Trump elnök még szélsőségesebb intézkedéseket, például tőkekorlátozásokat vezetne be.
John Bolton, az Egyesült Államok korábbi nemzetbiztonsági tanácsadója szerint Donald Trump elnök vámintézkedései visszafelé sülhetnek el, mivel a szövetségeseket és a riválisokat egyaránt sújtják - írta a CNBC.
Bár a maga vámok 90 napos elhalasztásával kicsivel lejjebb lett tekerve a kereskedelmi háború, a Donald Trump vezette amerikai kormányzat körüli bizonytalanság továbbra is nyomást helyez a kockázatosabbnak tartott, feltörekvő térségi devizákra. Ennek megfelelően a forint ma is 410 felett nyitott az euróval szemben, azonban délelőtt erősödésbe fordult. Az euró 408 forint alatt, a dollár 360 körül forog.
Nagy Márton ismertette a számokat.
Úgy látják, ez korlátozta a szólásszabadságot.
Kis mínuszokat mutatnak a vezető indexek.
Vannak, akik már egy vasat sem kapnak.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.